Jak to działa w praktyce?

Na stronie parafii albo pod transmisją online z mszy świętej (np. na YouTube lub Facebooku) może znajdować się link do strony z profilem parafii, na którym znajduje się bramka z płatnością, pozwalająca parafianom wesprzeć parafię. Przykładowy profil parafii można zobaczyć pod linkiem: https://tacaonline.pl/parafia-sw-andrzeja-boboli-bielsko-biala.

Czy to jest bezpieczne?

  1. Podstrona z wpłatami znajduje się na dedykowanej domenie (TacaOnline.pl), zabezpieczonej w odpowiedni sposób.
  2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy lepiej dbać o bezpieczeństwo systemu (np. eliminacja możliwości włamania lub wirusa na stronie internetowej parafii).
  3. Nasz serwis jest zweryfikowany przez operatora płatności, posiada również certyfikat SSL.
  4. Posiadamy specjalnie przygotowany regulamin i politykę prywatności dostosowaną do serwisu.

Kto ma dostęp do zebranych środków?

Subkonto w systemie płatności jest zakładane bezpośrednio u operatora, tylko parafia ma wgląd i dostęp do zgromadzonych tam środków finansowych.

Czy wierny będzie miał pewność, że wpłaca na wybraną parafię?

Autentyczność parafii będzie potwierdzać oświadczenie z pieczątką i podpisem proboszcza, które umieścimy w formie skanu na podstronie z parafią. Wszystkie działania są na bieżąco weryfikowane przez firmę PayPro SA – operatora płatności Przelewy24, który działa jako Krajowa Instytucja Płatnicza i podlega nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Czy wpłacający może odliczyć darowiznę od dochodu?

Darczyńca może skorzystać z odliczenia kwoty darowizny od dochodu. W celu skorzystania z odliczenia Parafia może potwierdzić Darczyńcy otrzymanie darowizny. Podstawa prawna: art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. c, ust. 5, ust. 6b, ust. 7 PIT oraz art. 18 ust. 1 pkt 7, ust. 1a, ust. 1c, ust. 1g CIT.

Ile to kosztuje?

Subskrypcja miesięczna w serwisie TacaOnline.pl kosztuje od 29 zł brutto. Gwarantujemy 14-dniowy darmowy okres próbny. Dodatkowo od każdej wpłaty pobierana jest przez operatora płatności prowizja w wysokości 1,5%.